Helatorstain jälkeinen perjantai on jätekeskuksellamme vuoden kiireisin päivä. Perinteisesti keväinen vapaapäivä innostaa jätekeskuksen kotitalousasiakkaat pihojen siivoamiseen ja kesän remontointiurakoiden aloittamiseen. Tuolloin kertyy myös paljon piha- ja rakennusjätettä.
Kehotamme asiakkaitamme varautumaan ajoissa siihen, että perjantaina 27.5.2022 Mustankorkean jätekeskuksella on ruuhkaa.
Helatorstaiviikolla palvelemme:
- keskiviikkona 25.5. olemme auki normaalisti klo 7 – 19
- helatorstaina 26.5. olemme kiinni
- perjantaina 27.5. olemme auki normaalisti klo 7 – 19, mutta varauduthan tavanomaista vilkkaampaan asiointiin etenkin päiväsaikaan
Muistathan, että kesäaikaan olemme avoinna myös lauantaisin klo 9 – 14 toukokuusta elokuun loppuun.
Jätekeskuksellemme mahtuu kyllä asioimaan kaikkein vilkkaimpinakin päivinä turvallisesti, mutta mikäli haluat välttää kiireisimmät ajankohdat, suosittelemme asioimaan helatorstaiviikolla jo ennen pyhäpäivää.
Vastuullisin yhteistyöterveisin,
MKO Ympäristöpalvelut Oy
Tilaa uutiskirjeemme
Saako jätteenkäsittelystä mielenkiintoisia blogeja? Kyllä saa! Tilaa uutiskirjeemme, niin saat parhaat suoraan sähköpostiin. Samalla pysyt ajantasalla uusimmista lakimuutoksista, jotka vaikuttavat yrityksenne jätteenkäsittelyn järjestämiseen.
Tutustu muihin artikkeleihimme
Kaikki julkaisut
Juhannuksen poikkeavat aukioloajat
Asiakastapahtumasta jäi hyvä mieli
Päivityksiä hinnastoon: muutokset voimaan 1.6.2022 alkaen
Tervetuloa MKO Ympäristöpalvelujen asiakastapahtumaan
Helatorstain jälkeinen perjantai on vuoden kiireisin päivä – varauduthan ajoissa!
Asiakkaamme ovat tutkitusti tyytyväisiä
Uuden vaakajärjestelmän käyttöönotto siirtyy syksyyn
Etsimme vahvistusta organisaatiomme kasvun tueksi