Mahtava mahdollisuus kasvaa ja kehittyä – MKO Ympäristöpalvelut Oy siirtyy osaksi Verdis Oy:ä

MKO Ympäristöpalvelut Oy:n omistuksessa on tapahtunut muutos: Verdis Oy on 28.5.2025 tehdyllä sopimuksella ostanut MKO Ympäristöpalvelut Oy:n koko osakekannan. Aiempi omistaja, Mustankorkea Oy, luopuu näin tytäryhtiöstään, mutta tekee sen luottavaisin mielin. MKO:n henkilöstö jatkaa tehtävissään tuttuun tapaan, eikä kaupalla ole tässä vaiheessa vaikutusta palveluihimme tai yhteistyöhön asiakkaiden kanssa.

Toiminta Mustankorkean alueella jatkuu normaalisti. Kaikki nykyiset sopimukset ja palvelut pysyvät toistaiseksi ennallaan. 

Omistusmuutos on ennen kaikkea mahdollisuus kasvaa, uudistua ja kehittää palveluitamme entistä vahvemmiksi – samalla varmistaen, että pystymme jatkossakin palvelemaan asiakkaitamme yhä paremmin ja kokonaisvaltaisemmin. Verdis Oy:n vankka osaaminen ja laajat resurssit tuovat uutta pontta MKO:n toimintaan. 

Tutut yhteyshenkilöt ovat jatkossakin tavoitettavissa kaikissa jätehuoltoon ja kierrätykseen liittyvissä asioissa. Myös palvelut ja yhteistyö asiakkaiden kanssa jatkuvat entisellään.

Jos sinulla herää kysymyksiä, olethan yhteydessä!

Rakkaudesta jätelajiin,
MKO Ympäristöpalvelut Oy
uusi osa Verdis Oy:tä

Lisätietoja:

Tiedote: Verdis Oy on ostanut MKO Ympäristöpalvelut Oy:n osakekannan

Jukka Koivisto, toimitusjohtaja, Verdis Oy
040 822 7625
jukka.koivisto@verdis.fi

Esko Martikainen, hallituksen jäsen, MKO Ympäristöpalvelut Oy
040 724 8744
esko.martikainen@mustankorkea.fi